Uncategorized

Borç Konsolidasyonu Mortgage Kredisi – Artıları ve Eksileri

Borç konsolidasyonu ipotek kredileri, faiz oranlarınızı ve aylık ödemelerinizi düşürmenize yardımcı olabilir. İndirimli oranlar ile borcunuzu daha erken ödeyebilirsiniz. Ancak, öz sermayenizi azaltmak sizi özel ipotek oranlarına tabi tutabilir. Ayrıca ödemeleri erteleyerek faiz ödemelerine daha fazla harcama yapabilirsiniz.

Mortgage Faiz Oranları ile Tasarruf

Mortgage faiz oranları, kredi kartı veya teminatsız kredi oranlarından çok daha düşüktür. Borcunuzu yeniden finanse edilmiş bir ipotek veya ev sermayesi ile konsolide etmek, daha düşük bir orana sahip olarak ödemelerinizi azaltacaktır. Aynı aylık ödemeleri yaparak borcunuzu hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.

Faiziniz, kredi kartı faizinizin olmadığı bir ipotek veya konut kredisi ile de vergiden düşülebilir. Öğrenci kredisi faizi de vergiden düşülebilir ve daha yüksek bir oran için konsolide edilmemelidir.

Ödemelerinizi Azaltmak

Kredi ile konsolidasyon, daha uzun vadeler seçerek ödemelerinizi azaltmanıza da olanak tanır. Dolayısıyla, geliriniz azalırsa veya başka mali yükümlülükleriniz varsa, ödemelerinizi uzatmak bütçenizde size biraz nefes alma alanı sağlayabilir.

ADVERTISEMENT

Daha Fazla Ücret ve Faiz Ödemek

Bir ipoteğin maliyeti, az miktarda borcunuz varsa, faiz ücretleri olarak ödediğinizden daha fazla olabilir. Bir ipoteği yeniden finanse etmek için, oluşturma ücretleri binleri bulabilir. Diğer konut kredisi türleri yüzlerce veya hiç açmaya mal olabilir. Öz sermayenizin %20’sini geride bırakmazsanız, özel ipotek sigortası primleri de ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ödemeleri geciktirmek, daha düşük bir oranda bile faiz ödemelerini artırabilir. Örneğin, 10.000$’lık bir kredi tutarı, %6’lık 30 yıllık bir kredi için faiz olarak 11.587.10$’a mal olacaktır. Aynı miktar, %20’lik 5 yıllık bir kredi için 5.896.71$’a mal olacak ve çoğu kredi kartı ödeme planı buna benzer.

Borcunu Ödemeye Karar Vermek

Yüksek faizli kredinizi konsolide etmek, yapılandırılmış ödemeler sağlayarak borcunuzu ödemenize yardımcı olabilir. Ayrıca faiz oranlarınızı düşürerek geri ödemeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ancak, maliyetlerin farkında olun ve düşük oranlar ve ücretler için alışveriş yapın. Konsolide bir krediden en iyi şekilde yararlanmak için, büyük faiz ödemeleri yapmaktan kaçınmak için kısa vadeleri seçin.

ADVERTISEMENT

Leave a Comment